Tată şi fiu, Marius Vlădoi (48 de ani) şi Denis (18 ani) evoluează ca portari pentru echipele la care activează.

Marius Vlădoi este antrenor-jucător la echipa de ”judeţ” Minerul Costeşti, formaţie favorită la câştigarea titlul judeţean în Vâlcea în sezonul viitor.

Denis apără buturile echipei de Liga a 3-a Flacăra Horezu, pentru care este deja la al şaselea joc oficial.

Cei doi au fost, miercuri seara, adversari în Zăvoi, în cadrul partidei contând pentru Faza a II-a a Cupei României, Minerul Costeşti - Flacăra Horezu 2-3 (2-0).

„Ce pot să spun, a fost o senzaţie ciudată, jocul a fost frumos, am avut 2-0 la pauză, dar repriza a doua am picat puţin fizic, plus că am avut parte de eurogoluri. Cu un ochi râd, cu unul plâng, noi am jucat bine, diferenţa a fost făcută de pregătirea fizică şi experienţa jucătorilor de la Flacăra”, a declarat Marius Vlădoi, fost portar la echipele de Liga a 2-a Chimia Râmnicu Vâlcea, Gloria Reşiţa, Unirea Alba Iulia, Minerul Motru şi Internaţional Piteşti.