Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, pe teren propriu, în meciul din etapa a doua a Ligii a doua Casa Pariurilor de ASU Politehnica Timişoara, scor 0-3. Golurile echipei din Timişoara au fost marcate de Mircea Axente 14′, Alin Manea 58′ şi Adrian Ungureanu 80′.

Cu multe probleme de lot, nu mai puţin de cinci jucători lipsind din cauza suspendărilor şi a accidentărilor, Pandurii Târgu Jiu nu au facut fata mai puternicii adversare si dupa doua etape este fara punct in clasamnetul ligii a doua.

Au evoluat: Iulian Dinu – Oiţă, Bratu, Chis, Vasilescu, Lică, Ciobanu, Dinu-Ivănescu, Nichifor, Patrick Popescu, Rasoveanu. Pe parcursul meciului au mai fost trimişi pe teren Adrian Tănăsoiu în minutul 50, Radu Filip în minutul 65 şi Daniel Unguru în minutul 75.